Právě si prohlížíte Voda … pijete TU správnou?

Voda … pijete TU správnou?

Uvažovali jste někdy o tom, zda pijete skutečně čistou vodu? Takovou vodu, která Vám neškodí, spíše naopak lahodí?

Voda je velice mocný živel na tomto světe. Někdy ji řadíme mezi obyčejné věci a úplně přehlížíme jakou sílu může mít. Avšak přírodní katastrofy nám ukazují, že sílu skutečně , ale ty vyvolávají spíše respekt a negativní pohled na ní. Jenže to je jiná stránka, nežli kterou vám chci dnes ukázat já.

Její další silnou stránkou je velký vliv na vše živé na světě včetně člověka. Větší část lidského těla je tvořena vodou, takže vlastně i my sami jsme tak trochu vodou. Jenže není voda, jako voda.

Obecný pojem „Voda“ ve stylu označení H2O bez nějakých příměsí, je pouhá fikce. Teda pokud nepočítám speciální případy jako jsou např. laboratorní testy. Říkáme, že pijeme vodu, ale ve skutečnosti její konzumace není nikdy 100 % v této čisté formě. Každá voda, s kterou přijdeme do styku, v sobě nese i další prvky či látky. Většinou jsou pro nás přínosné, ale občas se vyskytují i takové, které naopak prospěšné nejsou. Teď je otázkou:

[content id=836][/content]

Nalézt univerzální odpověď pro všechny nejde, ale je možné najít odpověď speciálně ušitou pouze pro Vás. Správným návodem k této cestě je začít poslouchat své tělo a intuici. Pokud ale nevíte, jak jim začít naslouchat či je probudit, tak doporučuji přečíst eBook Cesta do sladkého domova, který dokáže zase nechat vzplát vaše emoce a naučí Vás najít cestu k harmonii. 

Kudy vedla má cesta k lahodné vodě?

Patřím mezi lidi, kteří jsou citlivější k výběru vody, jakou můžou konzumovat. Ale to, že každý není takový, neznamená, že by neměl vyzkoušet něco jiného, třeba lepšího. To že si tělo neříká, že mu něco vadí, neznamená, že mu nemůžeme dopřát víc. Nebo se snad mýlím? 

Nyní se zaměřím na pitnou vodu z kohoutku, s kterou nejčastěji přicházíme do styku. Zjistila jsem, že nejsem jediná, kdo ji nezvládá pít. Přesněji řečeno, pár loků vypiju, ale po více už mi začne dělat špatně. Nevím, čím konkrétně to je, ale něco mi v ní vadí. Takže jsem se musela zařídit jinak.

Z počátku jsem to řešila kupováním balených vod, ale ne každá mi sedla. Takže jsem došla k závěru, že jsem kupovala pouze pár značek a jiné už ne. Setkali jste se někdy taky s nějakou vodou, která Vám nesedla? Stačí i to, že Vám nechutnala. Už to je jedna ze známek, že to není vhodná voda pro Vás. 

Až v momentě, když jsme se přestěhovali tehdy ještě s přítelem do svého, tak jsem opět dala vodě z kohoutku šanci. Zase mi nesedla, ale už to nebylo tak intenzivní jako dříve. Kolikrát si říkám:

„Jak v jednom městě mohou být, tak hodně odlišné vody?“

Na vodu z kohoutku může mít vliv více věcí, počínaje místem odkud se voda bere až po to, v jakých trubkách k nám vede. 

Jednu věc jsem konečně začala zvládat. Sice čistou vodu jsem nedokázala pít, ale se šťávou už ano. Nevím, čím to … nejspíše nějaká chemická reakce. Ale zabralo to. Od této chvíle jsme přestali kupovat balené vody a začali kupovat pouze šťávy. Jenže voda je voda a pro tělo je lepší v čisté formě. 

Mívala jsem to tak, že doma jsem pila vodu se šťávou a v práci jsme měli barely, ze kterých mi voda nevadila. Takže to byla doba moji spokojenosti. Jenže pak jsem změnila práci a tam už barel nebyl. V ten moment jsem si řekla „Co teď?“ Potřebovala jsem se zařídit nějak jinak. 

Rozhodla jsem se, že zkusím začít pít vodu z kohoutku, ale předtím ji vždy pročistit. Proto jsem si objednala konvici včetně filtrů do ní. A ono … „Funguje to! Konečně můžu pít vodu z kohoutku.“

Později jsem zjistila, že existují dva odlišné způsoby ošetření kohoutkové vody. Avšak samotné ošetření se ještě dělí na filtraci a očištění. Filtrace je eliminování malých částic ve vodě, která funguje na principu síta. Zatímco čištění je likvidace bakterií a jiných nebezpečných částí v ní. Někdy je zapotřebí aplikovat obě metody, ale jindy stačí pouze jedna. 

Kohoutková voda je naštěstí brána jako čistá pitná voda, tudíž už prošla procesem filtrace i čištění, takže by měla být nezávadnou. Na nás je už jen následné dočištění k našemu prospěchu. Myslím si, že je vhodné se zamyslet nad tím, jaký způsob zvolíte pro poslední ošetření vody před konzumací, tak aby byla tou správnou pro Vás. Navíc Vám přidám u každého způsobu jeden klad a jeden zápor. 

Ošetření pitné vody z kohoutku

[content id=847][/content]S tímto způsobem jsem se setkala už dříve, než jsem ho začala používat. Věděla jsem, že existuje, ale moje mysl ho nevědomky přehlížela jako možnost k vyřešení mého problému. Základním principem je, že vodu nalejete do nádoby, kde její cesta povede přes filtr nebo čistič, který ji zbaví škodlivin. Až po pročištění se dostane do druhé části, která už je určená k pití. Případně jsou i varianty ve formě tablet, které se vloží do vody a následně ji chemicky očistí.

Tato metoda patří mezi nejrozšířenější, a tedy máme na výběr mnoho variant. U chemického způsobu je nezbytné, aby daný filtr nebo čistič musel jít do kontaktu s vodou.

[content id=850][/content]

[content id=859][/content]Poprvé jsem se setkala s tímto způsobem u jednoho známého. Zpočátku jsem k němu byla nedůvěřivá, ale postupně mě mile překvapil, a dokonce v některých případech až ohromil. Tento způsob používá k ošetření vody drahokamy, polodrahokamy a jejich směsi. Proč tato metoda funguje nevím. Ale existují různé pokusy a důkazy, že mění strukturu vody, její chuť i vlastnosti. 

U tohoto způsobu není zapotřebí, aby byly drahokamy či polodrahokamy v kontaktu s vodou, ale i přes to na ni účinkují. Rozhodla jsem se, že Vám tento způsob blíže objasním v jednom z příštích článků, takže se můžete brzo těšit. 

[content id=862][/content]

Výše zmíněné způsoby jsem popsala pouze zrychleně, protože hlavní myšlenkou tohoto článku nejsou techniky, jak ošetřit vodu, ale zjistit, jestli máte správný přístup k vodě a jejímu ošetření před konzumací. 

My a vše živé jsme tvořeni velkým podílem z vody, a proto je potřebné dodávat tělu tu správnou. Takovou vodu, která rezonuje s naším tělem a uspokojuje chuťové buňky tak, že následně začne mít větší poptávku po ní. A hlavně nám dodá ty správné živiny do těla, které dokážou tělo opět nakopnout k životu a zlepšit mu zdraví. 

Proto se zamyslete nad tím, zda voda, kterou nyní pijete Vám skutečně chutná a není vám po ni těžko. Jste schopni si odpustit ochucenou vodu nebo jiné sladké pití, protože máte větší chuť na čistou vodu? Pokud ano, jste šťastlivec, pokud ne, tak je na čase s tím něco udělat!

Je důležité si uvědomit, že pokud do sebe dáváme špatnou vodu či tekutinu, tak se to podepíše i na těle. Tím, že je tvořeno převážně vodou, tak se to na něm může podepsat dost razantně. Čím horší tekutina, tím horší vliv má na tělo. Následně může začít špatně fungovat, a to se projeví i na psychice. Proto je potřebné mu dodávat správnou tekutinu, u které cítíme, že si vychutnáváme každý doušek, dělá nám to radost a cítíme, že pijeme to správné. Poté nám to naše tělo vrátí v podobě lepšího zdraví a následně i trvalejší lepší náladě. 

Pokud ale nedokážete poznat, co Vám dělá radost nebo nedokážete cítit, co je pro Vás správné, tak doporučuji přečíst eBook Cesta do sladkého domova, díky kterému můžete tyto vlastnosti znovu rozproudit. 

Mějte se krásně a naplňte si život radostí

Kristýna Šťastná

Mou vášní je nalézání propojení mezi lidskou spokojeností a interiérem. Pomáhám klientům nalézt spokojenost za pomocí změn v jejich domově. Díky těmto technikám se v nich opět začne probouzet spokojenost, klid, uvolnění a jako krásný doplněk vášeň pro interiér. Nakonec znovu začne platit označení „ Můj sladký domov “, ve kterém přestanou být otroky nikdy nekončících nepořádků. Můj příběh si můžete přečíst ZDE >> PS: Pokud tápete nad důvodem výběru tučných slov, tak doporučuji si přečíst pouze tato slova. Třeba v nich najdete skrytou zprávu.

Napsat komentář